Katharina Schmitt

dramatička a režisérka – narozena roku 1979 v Brémách, vystudovala režii činoherního divadla na pražské DAMU. Pracovala jako režisérka a dramatička v řadě divadel jako je Pražské komorní divadlo, pražské Národní divadlo, Thalia Theater v Hamburku, Schauspiel Leipzig, Schauspiel Stuttgart, Watermill Center v New Yorku nebo Residenztheater v Mnichově. Soustavně pracuje ve Studia Hrdinů, kde režírovala inscenace Černá zrcadla podle Arna Schmidta, Ne Já Samuela Becketta, Krev Wälsungů podle Thomase Manna, O slavnosti a hostech podle filmu Jana Němce a Ester Krumbachové a Zprávu pro Akademii podle Franze Kafky.

Ve své režijní tvorbě se zabývá formami mezi výtvarným uměním a divadlem. Pravidelně působí jako režisérka a libretistka v oblasti hudebního divadla, opery a rozhlasu. V roce 2016 režírovala opery Aventures & Nouvelles Aventures Györgiho Ligetiho v rámci zahájení festivalu New Opera Days v Ostravě. V roce 2017 režírovala v Národním divadle operu Jiřího Kadeřábka Žádný člověk, k níž také napsala libreto. V roce 2018 připravila jako režisérka a libretistka premiéru opery Ondřeje Adámka Alles klappt pro Mnichovské bienále.

autor: Molyneuxova otázka, Krev Wälsungů, SAM
režie: O slavnosti a hostech, Zpráva pro Akademii, Molyneuxova otázka, Krev Wälsungů, O slavnosti a hostech, Černá zrcadla, England, Ne Já
kostýmy: Černá zrcadla
foto